niedziela, 14 lipca 2013

Podkładeczki do wygrania - zapraszam na facebooka

Na facebooku, z okazji "łapania" fanów ogłosiłam małe losowanko - do zdobycia są dwa komplety podkładek. Na blogu tez się pojawi takie losowanie, ale póki co mam ograniczony czas i nie wyrobię się z przygotowaniem, więc wszystko po kolei.
Zapraszam na profil Zaplątane Niteczki :)

piątek, 12 lipca 2013

Podkładeczki "mglisty poranek" i babeczkowe"

Wpadłam w trans :)Podkładki lecą jedne za drugimi, dziś obiecane "mglisty poranek" : delikatne jasne kolorki: łosoś, lekka mięta i ecru:I babeczkowe. A dlaczego babeczkowe? Bo kiedyś widziałam w internecie szydełkową muffinkę właśnie w takich kolorach i od razu mi się skojarzyło. Róż, jasny żółty i brąz:

 

czwartek, 11 lipca 2013

Bluzka dla mamy

Pomiędzy podkładkami machnęłam siatkową bluzeczke dla mamy. Nie powiem, swoje w szufladzie odleżała, a teraz ją wyjęłam i po prostu dokończyłam. Ma ładny, żółty kolor, zrobiona jest z Sonaty, dzięki temu lekko połyskuje - sprawia to nić wiskozy dodana do bawełny. Niestety, ma to też swoje minusy, rozdwaja się i to bardzo, jak sie nie uważa to robótka wygląda jak pozaciągana. Uważałam więc i bluzka wyszła bez tych zaciągnięć,  jutro wędruje do mamy, mam nadzieję, że mamie się spodoba.
Jest jeszcze jeden pozytyw ukończenia tej bluzki, no może więcej niż jeden: mogę zacząć robić coś innego, mogę dokończyć kolejną sukienkę, którą sobie robię /rękawki tylko zostały/ i mogę zacząć kolejne podkładki, bo zostało mi żółtych nici na co najmniej kilka sztuk :) Już nawet mam pomysł na zestawienia kolorystyczne :)

poniedziałek, 8 lipca 2013

Podkładeczki - energetyzujące i ......

No właśnie, nie mam nazwy na ten drugi zestaw, może jakieś propozycje?
Pierwszy zestaw to zamówiony w żywych kolorach: czerwieni, seledynie i pomarańczu. Bardzo mi się podoba /nieskromna jakaś się zrobiłam:)/, patrząc na niego ma się ochotę na .... wszystko dosłownie :)

I kolejny zestaw, zrobiony z rozpędu:) Turkus, szary i róż stworzyły razem całkiem przyjemną dla oka całość. Ten jeszcze nie ma właściciela, ale może niedługo znajdzie :) A w usztywnianiu kolejny komplet, nazwany "mglisty poranek" :) A teraz ten, dla którego zabrakło mi nazwy:

Mogą być?
Poprzednie Wam sie podobały /serdeczne dzięki za wszystkie miłe słowa pod postem/, więc może te też do gustu Wam przypadną?

niedziela, 7 lipca 2013

Kolorowe podkładki - jak na lato przystało

Jak na lato przystało jest kolorowo, nawet bardzo. Dziś podkładki w brązie, beżu, turkusie i lawendzie -czyli zestaw xxl dla Jolanty, sztuk 8 a nie tradycyjne 6.
Jutro za to pokażę podkładki bardzo energetyczne: czerwień, zieleń i pomarańcz, wszystko na ostro, a w zapasie są jeszcze kolory mgliste :) Ale wszystko po kolei. Dziś podkładki Jolanty:
I to tyle tak na szybko, bo za chwilkę spadamy nad morze, miłej niedzieli kochaniutkie :)