czwartek, 30 października 2014

Czas Aniołów

Święta coraz bliżej, czuję to w palcach, zwłaszcza po ostatnim zamówieniu. Nie to, żebym narzekała, wręcz przeciwnie, tylko ta presja czasu.... Na wykonanie całego zamówienia miałam niecałe dwa tygodnie, dziś jeszcze dokańczam, w sobotę oddaję, a tymczasem mogę pochwalić się częścią - Aniołami - zawieszkami na choinkę:


środa, 29 października 2014

Filipkowy kocyk

Nic tak nie ogrzewa w chłodne dni jak cieplutki i milutki kocyk wydziergany szydełkiem. Jakiś czas temu powstał właśnie taki kocyk dla małego Filipka i dziś, kiedy chłody na dworze, sprawdza się znakomicie.
Kocyk ozdobiłam szydełkowymi autkami - sztuk  3, żeby od razu widać było, że to wersja chłopięca :)

Robiąc kocyk dla Fifcia wzorowałam się na tym modelu : KOCYK,  
Dokonałam oczywiście kilku zmian, m.in. zmieniłam kształt aut, pominęłam linię oddzielającą pasy itd, ale ogólnie wyszło chyba ok.
A teraz robię podobny kocyk w wersji dla dziewczynki - dla koleżanki Filipa, która urodzi się w grudniu :)

czwartek, 23 października 2014

Eleganckie buty dla małej damy

W lecie, w czasie gorących dni, powstały malutkie buciki dla wielkiej damy :) Wykonane z włóczki w kolorze ecru, ozdobione czerwonym kwiatuszkiem, a zapinane na cudne biedroneczki.Wielka dama, a w zasadzie jej mama, była z bucików baaardzo zadowolona :)


środa, 15 października 2014

Delikatna czapka na ciepłą jesień...

.... albo wiosnę, co kto lubi :) Czapeczka jest ażurowa, w stylu smerfetki /lub worka/ w ślicznym odcieniu lekko przybrudzonego różu. Czapkę prezentuje Klaudia - jej właścicielkaczwartek, 9 października 2014

Letnie zaległości

W lecie udało mi się zrobić komplecik dla czteromiesięcznej Emilki - sukieneczkę i bolerko.
Całość wykonałam z bawełny, więc pewnie komplecik będzie "rósł" z Emilką :).

piątek, 3 października 2014

Florystycznie

Na początek, po dłuuugaśnej przerwie, nietypowo, bo florystycznie. Czasem wyżywam się w tej "dyscyplinie", głównie robię stroiki na cmentarz, dla mojej śp. pamięci przyjaciółki, ale zdarza mi się też zrobić coś do dekoracji domu. Dziś jednak stroik na grób przyjaciółki, jesienny kosz pełen rozmaitości :) Wykorzystałam wrzosy, preparowany mech barwiony na seledynowo i rudo, sztuczne owoce, warzyw, grzybki, jesienne liście i susz egzotyczny.
czwartek, 2 października 2014

Candy w Project Prezent

Niedługo wrócę na dobre, mam taką nadzieję, a tymczasem zapraszam Was na Candy w Project Prezent, do zdobycia cudne stemple na Cudny Czas

http://projectprezent.blogspot.com/2014/09/nowy-blog-nowe-mozliwosci-nagrody-i.html